Shenti

wiecej...

Użytkownicy
Remis w pierwszym meczu z Cyprem
Remis w pierwszym meczu z CypremFutsaliści reprezentacji Polski znów nie zdołali odczarować tyskiej hali, w której dzisiaj zremisowali z drużyną Cypru 2:2 (1:0).

Od pierwszej minuty biało-czerwoni ruszyli do ataku i szybko, bo już w 6. minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Atomowym uderzeniem z prawej nogi popisał się Igor Sobalczyk i piłka zatrzepotała w siatce.

Prowadzenie nieco uspokoiło Polaków i z upływem czasu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić Cypryjczycy. W 16. minucie zamykający akcję Savvas Omirou trafił w słupek, a tuż przed przerwą Krystian Brzenk obronił groźny strzał Markosa Ioannou.

Druga połowa rozpoczęła sie rewelacyjnie dla polskiej drużyny. Po raz drugi świetnym strzałem z dystansu popisał się Igor Sobalczyk i Polacy prowadzili już 2:0.

Podopieczni Andrei Bucciola długo jednak nie cieszyli się z dwubramkowego prowadzenie. Nieporozumienie Brzenka z Sobalczykiem z zimną krwią wykorzystał Georgios Alexiou, który praktycznie wpakował piłkę do pustej bramki.

W 25. minucie Polacy powinni zdobyć trzecią bramkę. Artur Popławski trafił jednak w poprzeczkę, a po chwili strzał Michała Marka z najbliższej odległości padł łupem bramkarza.

W końcówce meczu Cypryjczycy rzucili się do ataku, a za rozegranie piłki odpowiedzialny był ich bramkarz, który ostatecznie został bohaterem meczu. Anastasios Skampylis najlepiej odnalazł się w jednym z zamieszaniu pod naszą bramką i pięknym strzałem z wolej doprowadził do wyrównania.

W ostatnich sekundach meczu polski zespół miał jeszcze szanse, ale ostatecznie nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Polska 2:2 Cypr

Bramki: Sobalczyk (6. i 22.) - Alexiou (22.), Skampylis (39.)

Polska: Brzenk - Sobalczyk, Milewski, Krawczyk, Budniak - Kubik, Śmiałkowski, Gepert, Mikołajewicz - Popławski, Jurczak, Dura, Marek

Selekcjoner Andrea Bucciol

Cypr: Skampylis - Papadopoulos, Alexiou, Yazmadjian, Christodoulou, Ioannou, Omirou, Christodoulou, Leivadiodis, Kouloumbris, Christodoulou, Lakoufis, Toumazis