Chociaż niemieccy kibice byli daleko od szczęścia we wtorek, gdy pojawiła się wiadomość o tym, że UEFA RB Lipsk zapewnił dostęp do Ligi Mistrzów w tym sezonie, było odchylenie, że nawet organem Europy niewiele może zrobić, aby powstrzymać pojawienie się tej nowej Bundesligi.

Od momentu lotu przez lukę, która pozwoliła gigantów napoju energetycznego Red Bull kupić prawa do piątą stronę dywizji SSV Markranstadt w 2009 roku, RasenballSport Leipzig spędził trochę czasu na pokonanie przeszkody, które stało na ich drodze, aby stać się gigantem w niemieckim futbolu.

Mistrzostwa-Niebo Jest Granicą

Pomimo stałego uwagę mediów od chwili ich otwarcia sezonu, mało kto mógł przewidzieć, że ta młoda drużyna 2 będzie rosnąć.Mistrzowie Bundesligi w maju na drugim miejscu kończą się za Bawarii Monachium tylko przez 12 miesięcy. Teraz Liga mistrzów, a wraz z nią bezpieczeństwo finansowe i kontynentalny urok, które Lipsk może zrobić bardzo dobrze w drugiej niemieckiej drużynie.

Przede wszystkim, strona Ralph Хасенхуттла już dokładnie taka, jeśli chcemy opierać taka ocena wyłącznie na sportowych sukcesach. Podczas gdy Dortmund walczył sezon z Thomasem Тухелем, Lipsk i jego nowy trener spędził trochę czasu, aby poradzić sobie z Бундеслигой z szybkim, pod ciśnieniem piłki nożnej.

W swoim pierwszym sezonie w nowym klubie хасенхуттль Dortmund zdobył cztery punkty od znanego młodego taktyka Хоффенхайма Juliana Нагельсмана. Faktycznie, Bayern Monachium i Dortmundzie były jedynymi zespołami, które odniosły zwycięstwo nad Lipskiem w 10 meczach Ligi przeciwko sześciu innych partii w zeszłym sezonie.

Chociaż nie może być tak popularne i modne, jak jego koledzy w górnej części tabeli Bundesligi, jest, oczywiście, przypadek, aby zrobić, że 49-letni trener w Lipsku był najlepszy w lidze w zeszłym sezonie.

1 KOMENTARZ

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj